Hirdetés

Tájékoztatjuk kedves híveinket, hogy augusztus elsejétől az esti Szentmisék időpontja megváltozik. Kedden, csütörtökön, pénteken és szombaton az esti Szentmisék 17:30-kor kezdődnek.

A szerda reggeli változatlanul 08:00-kor, a vasárnapi pedig 11:00-kor kezdődik.

Dr. Csizmadia István plébános

Szentségimádás a Fájdalmas Anya Templomban

Június első csütörtökjén Dr. Ternyák Csaba érsek úr mutatott be Szentmisét templomunkban. Az egri hívek együtt imádkoztak ezen a napon. A szentbeszédet templomunk plébánosa, Dr. csizmadia István atya tartotta, aki a Szentmisében lévő jelképek mély értelmére világított rá. Hangsúlyozta, hogy életünk minden területének feladata a másik életének jobbá tétele.

A Szentmisét Szabó József atya vezetésével Szentségimádás zárta.

A hat elsőcsütörtöki közös Szentmise, elmélkedés és Szentségimádás segített bennünket abban, hogy lélekben még jobban figyeljünk az Oltáriszentségre, készüljünk a budapesti 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra.

Elsőáldozás a Fájdalmas Anya Templomban

Húsvét negyedik vasárnapján egyházközségünk egyik legszebb ünnepére jöttünk össze templomunkban. A Szentmise keretében 16 kisgyermek  járult először szentáldozáshoz. Öröm volt nézni az ünnepélyességtől meghatódott arcokat. Az elsőáldozásra lelkiismeretes felkészítés és szentgyónás után került sor.

Szüleikkel, nagyszüleikkel, rokonaikkal együtt az egész egyházközségünk hívő közössége imádkozott azért, hogy ezek az elsőáldozók Isten segítségével továbbra is keresztény életet éljenek, a Szűz Anya oltalmazza őket életük során.

Bérmálkozás 2019.

Örömmel értesültem, hogy ezen vállalt kedves kötelességüknek azon túl, hogy otthon szeretettel beszélnek hitünkről és rendszeres imádságra és Szentmise látogatásra buzdítják gyermeküket, hitoktatásra is beíratták, illetve már Szentáldozáshoz is járulhat!

Gyermeküknek, azzal hogy az általános iskola 8. osztályosa lett, lehetősége nyílik arra, hogy a Bérmálkozás szentségében is részesüljön!

Előreláthatóan a Bérmálkozás 2019. június 9-én, Pünkösd napján lesz a Bazilikában. A Szentséget, Érsek Főpásztorunk szolgáltatja fiataljainknak, azonban az előkészítés mindenki számára a területileg illetékes plébánia templomban történik.

Az magától értetődő, hogy az Bérmálkozásra készülő gyerekek minden vasárnap Szentmisére jönnek (Szentmise a Fájdalmas Anya Templomban: minden vasárnap 11.00), illetve részt vesznek az iskolai hitoktatásban, valamint majd a későbbi időpontban induló plébániai szentségi felkészítőn.

A bérmaszülői tisztséget az töltheti be, aki járulhat szentségekhez.

Amennyibe a bérmálkozó, vagy a bérmaszülő nem a helyi templomban (egri Fájdalmas Anya Templom/ Felnémeti Templom/Felsőtárkányi Templom) lett megkeresztelve, úgy a keresztelés helyéről kell kikérni a keresztlevelet és az adatlappal együtt a hitoktatónak szíveskedjenek átadni.

Ha bármilyen kérdés merülne fel, forduljanak bizalommal a hitoktatóhoz!

(hitoktató: Pásztor Krisztina, tel.: 06-30/665-2949)

mellékelt jelentkezési lapot kérem a hitoktatónak 2018. október 19-ig leadni.

Elsőáldozás 2019.

Örömmel értesültem, hogy ezen vállalt kedves kötelességüknek azon túl, hogy otthon szeretettel beszélnek hitünkről és rendszeres imádságra és Szentmise látogatásra buzdítják gyermeküket, hitoktatásra is beíratták!

Gyermeküknek, azzal hogy az általános iskola 3. osztályosa lett, lehetősége nyílik arra, hogy a Szentgyónás és Szentáldozás szentségében részesüljön!

Előreláthatóan az elsőáldozás a Fájdalmas Anya Templomban 2019 tavaszán lesz.

Az magától értetődő, hogy az elsőáldozásra készülő gyerekek vasárnaponként Szentmisére jönnek, (Szentmise a Fájdalmas Anya Templomban: minden vasárnap 11.00), illetve részt vesznek az iskolai hitoktatásban, valamint majd a későbbi időpontban induló plébániai szentségi felkészítőn.

mellékelt jelentkezési lapot kérem a hitoktatónak 2018. október 19-ig leadni.