A JÓ PÁSZTOR ÓVODA BEFOGADÓ ÜNNEPSÉGE

A Szent Imre Katolikus Általános Iskola tanintézményében a Jó Pásztor Óvodában több éves hagyományainknak megfelelően minden év szeptemberében befogadó ünnepséget tartunk az új óvodásoknak.  Ezt Szent Gellért napjához kapcsoljuk, aki mint tudjuk Szent Imre tanítója volt. 

 

 Ebben az évben szeptember 24-e vasárnapra esett. A 11 órás misét követően, amin már többen részt vettek, 12 órától tartottuk meg a befogadó ünnepségünket. Az ünnepség elején óvodánk lelki vezetője Pásztor Pascal atya köszöntötte megjelenteket, beszédében kiemelte mennyire fontos, hogy a szülők támogatják gyermekeik vallási nevelését azzal is, hogy egy egyházi óvodába íratták be őket.  Ezt követően az óvoda kitűzőjét megszentelte és a gyermekeknek az intézmény igazgatójával közösen kitűzték. Ezzel már ők is a mi "báránykáink" lettek, befogadtuk óvodai közösségünkbe. 

Az ünnepségen a gyermekekkel, a hitoktatóval közösen sok egyházi éneket énekeltünk, többek között óvodánk névadójáról is.

„ Az Úr a pásztorunk jó pásztor ő…”

  Runyai Zsuzsanna

                                                                                                            óvodavezető