Betegek Világnapja

Február 11-én volt a betegek világnapja. Ebből az alkalomból ünnepi Szentmisét mutattak be az egri Fájdalmas Anya templomban. A Szentmisét főtisztelendő Ficzek László érseki helynök celebrálta. Homíliájában kiemelte, hogy mi keresztények erőt meríthetünk testi és lelki szenvedéseink türelemmel való viseléséhez Jézus szenvedéséből. Fohászkodhatunk Jézus Krisztushoz, aki meghallgat bennünket, aki képes az ima által enyhülést hozni számunkra. A betegek világnapja egyben arra is figyelmeztet bennünket, hogy soha ne legyünk érzéketlenek embertársaink betegsége iránt, vegyük észre a környezetünkben élő elesetteket, és segítsünk nekik. Sokszor elég egy jó szó, egy ima.

 

A Szentmisében közösen imádkoztunk a betegekért, a betegeket ápoló orvosokért, nővérekért, mentősökért, kórházi dolgozókért, és azokért a családtagokért, akik otthonukban ápolják idős és beteg szüleiket, rokonaikat vagy ismerősüket.

A Szentmise keretében kiszolgáltatták s betegek szentségét az idős és beteg hívek számára.