Havas élményeink

Nagyböjt 1. vasárnapján az idei tél legnagyobb havára és havazásra ébredtünk. Ez adta az ötletet plébánosunknak, Pascal atyának, hogy délutánra összehívja a három egyházközsége gyermekeit, és szüleiket közös hóemberépítésre, hógolyózásra.

A felnémeti templomnál találkoztunk ½ 4 -kor. Bár ekkorra a hó nagy része elolvadt, lelkes kis csapatunk több-kevesebb sikerrel egy egész hó családot épített: hó apukával, hó anyukával, hó gyermekekkel, hókutyával, hócicával.

A jól elvégzett munka után előkerültek a batyukból a gyermekeknek forró tea, felnőtteknek forralt bor, pogácsa, sütemények, majd kezdetét vette a gyermekek és felnőttek közötti hócsata, rengeteg nevetéssel.

Sötétedéskor indultunk hazafelé új barátságokkal gazdagodva, azzal, hogy felhőtlenül, remek hangulatban töltöttünk el egy délutánt együtt, abban a reményben, hogy mi az egyházközségek tagjai ezzel a vidám délutánnal búcsúztattuk el az idei telet.

Köszönjük!

A fotókat Kovács Mónika Gizella készítette.

Eger, 2018. február 18.

Kovács Emese