Irodai ügyintézés:

Szerda:  09:00 – 11:30     16:00 – 17:30

Csütörtök: 09:00 – 11:30

Péntek:  12:00 – 15:00

Miseszándékok íratása és egyházi hozzájárulás befizetésére továbbra is lehetőség van a Fájdalmas Anya templom sekrestyéjében a Szentmisék előtt vagy után.

22.06.27  Csathó .Csaba

A  SZENTMISÉK  RENDJE  --  (2022. 06.26. –2022. 07.03.)

Évközi 13. vasárnap: ÚRNAPJA, Krisztus szent testének és vérének ünnepe

11:00    ……………………………………………………………………………..

KEDD ---( Szent Ireneusz püspök és vértanú emléknapja )

17:30     ……………………………………………………………………..

SZERDA  ---( Szent Péter és Szent Pál apostolok ünnepe)

08:00     ……………………………………………………………………………..

10:00    Kazincbarcikai zarándokok szentmiséje

CSÜTÖRTÖK (A római Egyház első szent vértanúinak emléknapja))

17:30    †Bajusz Béláért temetési szentmise ( pénteken 14 órakor lesz a temetése)

PÉNTEK:

17:30    † † Mária és Béla nagyszülőkért és † Arzén édesapáért

SZOMBAT: ( A Boldogságos Szüz Mária Erzsébetnél való látogatásának ünnepe: Sarlós Boldogasszony )

17:30………………………………………………………………………………….

Évközi 14.vasárnap

11.00    …………………………………………………………” Péter fillérek gyűjtése”

+++++++++++

PLÉBÁNIAI  HIRDETÉSEK

(2002.06.26.)

1. Augusztus 1-től esperesi kerületünk lelkipásztori ellátásában annyi változás lesz, hogy a Belvárosi Főplébánián ismét 2 káplán lesz, hiszen Kovács József atya, aki eddig Miskolc-mindszenten volt iskolalelkész-káplán, itt Egerben folytatja lelkipásztori szolgálatát. A szemináriumban a spirituális atya a Sátoraljaújhelyről érkező Lóczi Tamás EKIF elnök lesz, mivel Szabó József, az eddigi spirituális Miskolc-Diósgyőrbe kapott plébánosi kinevezést.
  2. Hétfőn Mezőkövesden az este 6 órakor kezdődő szentmisével ünneplik a Szent László búcsút.

A bazilika belső ( káptalani ) termében a gyermekeikért imádkozó keresztény édesanyák Szent Mónika közösségének összejövetele du. 5 órakor kezdődik.

Az este ½ 7 –kor kezdődő szentmisét papszentelésük 53. évfordulóját ünneplő

atyák ( Szabó József Béla atya évfolyamtársai ) fogják bemutatni.

1. Szerdán ( Szent Péter és Pál apostolok ünnepén ) templomunkban és a bazilikában is hétköznapi rend szerint lesz szentmise.
  2. Elsőpénteken de. az időseket és a betegeket keressük fel otthonaikban, hogy szentgyónásaikat és szentáldozásaikat ők is elvégezhessék. Az esti szentmise után pedig elimádkozzuk a Jézus Szíve litániát és a felajánló imádságot.
  3. Szombaton, Sarlós Boldogasszony napján a máriapócsi zarándoklatra az autóbusz a plébánia elől ( Telekessy u. ) reggel 7 órakor indul.
  4. A következő vasárnap ( július 3-án ) a szépasszonyvölgyi kápolna búcsúját a reggel 8 órai szentmisében ünnepeljük.

Ezen a vasárnapon perselyadományainkkal az un. „péterfillérekkel” a Szentatya karitatív tevékenységét fogjuk segíteni.