Hirdetés

Irodai ügyintézés:

Helyszín:Telekessy u. 6.

Időpontok:

Hétfő:   09:00 – 11:30      16:00 – 17:30

Kedd:    09:00 – 11:30

Szerda:  09:00 – 11:30     16:00 – 17:30

Csütörtök: 09:00 – 11:30

Péntek:  12:00 – 15:00

Miseszándékok íratása és egyházi hozzájárulás befizetésére továbbra is lehetőség van a Fájdalmas Anya templom sekrestyéjében a Szentmisék előtt vagy után.

PLÉBÁNIAI HIRDETÉSEK

Miközben megköszönjük a Szeminárium elöljáróinak és kispapjainak az elmúlt hetek liturgikus szolgálatát, hálát adunk Istennek, hogy ismét a nép részvételével (templomi közösségben) ünnepelhetjük a szentmiséket, természetesen a püspöki konferencia irányelveinek megtartásával: amely szerint továbbra is kötelező a maszkviselés, a kézbe áldoztatás, a kézfertőtlenítés, a megfelelő távolságtartás, a perselyezés mise után történő végzése.

A vasárnapi szentmisén való részvétel alóli felmentés továbbra is érvényben van, hogy a betegek és a magukat veszélyeztetettnek érzők távol maradhassanak.

Szombat délutánonként ½-től a bazilikában ismét lesz a házasságra felkészítő jegyes-kurzus.

A következő vasárnap (04.25.) Jó Pásztor vasárnapja lesz, amely a papi hivatásokért való könyörgő nap, amikor Eger templomaiban a szentmiséken a kispapok fognak prédikálni.

Ez a vasárnap ebben az évben a jó termésért végzett könyörgő nap is. Az ilyenkor szokásos búzaszentelés szertartását a 11 órai szentmiséhez kapcsolódóan végezzük.

Az Egri Hittudományi Főiskolán a 2021/2022-es tanévben levelező tagozaton a 3 éves katekéta-lelkipásztori munkatárs és az 5 éves hittanári szakon, a pedagógusoknak a két féléves hitoktatói szakirányú továbbképzésen lehet készülni hitoktatói tevékenységre és a keresztény műveltség gyarapítására. A képzésekre a Főiskola jelentkezési lapján május 15-ig lehet jelentkezni.